BLAGOSLOV GL.OLTARJA SV.DUHA NA GORICI

 

Na Velikonočni ponedeljek je bila ob 11.uri sveta maša in med njo blagoslov obnovljenega oltarja Svetega Duha na Gorici pri Raztezu. Sveto mašo in blagoslov je opravil letošnji zlatomašnik, rojak iz Gorice, č.g. Jože Pribožič, župnik v Šoštanju.

Gl.oltar sv.Duha na Gorici

 

Na hrbtni strani slike, iz leta 1881, v oltarju piše: To sliko je naročil gospod Jožef Žičkar, mestni Kaplan v Celji, rojen na Ponikvi blizu Gorice. Napravil jo je P.Valentin Baltišera, duhovnik v Gemoni na Laškem za 30 gl.av.vn. Okvir je izdelal, Franjo Krašovic pozlatar v Celji za 7 gl. ob tem je ta mož prenovil vse 3.altarje za 200gl., ob tej priliki se je dozidala tudi zakristija, ter nekoliko zlepšala vsa crkev. Crkvena Ključarja sta bila Miha Žičkar posestnik na Ponikvi in Anton Glas. Župnik v Rajhenburgu p.č. g. Franc Walter. Kaplana č.č.g.g. Vinko Kolar in Jožef Kotnik. Altarje je blagoslovil na binkoštni pondelek l, 1881. g.Franc Walter. Vse u večo čast božjo!

 

 

 

Cerkev na Gorici ima tako vse oltarje obnovljene. Stranska leta 2018, glavnega v letu 2022.

 

2011 Vse pravice pridržane. Župnija Brestanica.
Izdelava: Izidor Šojč - izisojc(at)gmail.com
Joomla 1.7 templates by hostgator coupon