ŽUPNIJSKO POMLADANSKO ROMANJE

V soboto, 6.junija smo se podali na župnijsko pomladansko romanje. Pot nas je vodila po Beli krajini. Sveto mašo smo obhajali v cerkvi Sv. Trojice na Vinjem vrhu pri Semiču, kjer nas je sprejel župnik g. Luka Zidanšek.

Lepoto Stvarnika smo občudovali ob izviru reke Krupe in ob prelepi pokrajini. Ob obisku Bele krajine nam je bila predstavljena tamkajšnja domača obrt izdelovanja belokranjskih pisanic in pot od lanenega semena pa do izdelkov iz lanu.

Po kosilu v gostišču Veselič so nas razveselili Preloški muzikanti in prelep belokranjski glasbeni melos ob zvokih tamburic. Večer pa je popestril še obisk domače pivovarne Vizir. Utrinke tega lepega dne delimo z obiskovalci naše spletne strani:

2011 Vse pravice pridržane. Župnija Brestanica.
Izdelava: Izidor Šojč - izisojc(at)gmail.com
Joomla 1.7 templates by hostgator coupon